O NÁS

Touto cestou bych Vám chtěl představit společnost HFA – Helping for all z. s. , která vznikla v tomto roce za úmyslem vytvořit něco, co tady ještě není.

Já a můj kolega, kteří jsme do nedávna pracovali pro významnou nadnárodní společnost jsme řešili otázku, proč naši vrstevníci kolikrát nemají zájem o práci. Nechtějí bojovat, nechtějí mít kariéru, proč nemají zápal do práce a chuť vydělávat, ale třeba jsou v evidenci Úřadu Práce, udělají sem tam nějakou brigádu, popřípadě řeší své výdělky prací bez smlouvy (na černo).

Procházeli jsme několika místy, kde jsme viděli skupinky lidí různého věku a některých jsme se zeptali, zda-li pracují. Ti kteří pracovali, tak jsme pochválili zaměstnání, ale ti, kteří řekli, že nejsou zaměstnáni, tak jsme se ptali proč.

Bylo mnoho důvodů, jako je např:

-          Malé platy

-          Není volné místo

-          Sociální dávky převyšují nabízenou mzdu

-          Nemám vzdělání

Zkusili jsme se pak optat, jakým způsobem zjistili, že někde nabírají nové pracovníky, nebo jak hledali zaměstnání, jestliže hledali. Dostali jsme odpovědi:

-          Městské technické služby – referentka z Úřadu Práce

-          Výkopové a stavební práce – známí, rodina

-          Uklízecí práce (v minimálním procentu) – referentka z Úřadu Práce

Ptali jsme se pak ještě na další a již poslední otázku:

-          Znáte server www.jobs.cz?

-          Popřípadě, jak hledáte pracovní místa?

Velmi jsme se udivili, ale mnoho, neskutečně mnoho procent z poptaných www.jobs.cz nevyužívá, nepoužívají žádné webové servery k hledání pracovního místa a strukturovaný životopis není nic, co máme automaticky uložené v počítači, nebo v telefonním zařízením.

V této chvíli jsme na nic nečekali a založili společnost, která právě lidem, kteří by pracovali, ale neví jak na to, přemýšlí, zda-li se z finanční stránky vyplatí pracovat pomohla vyhledat ,,vysněné“ zaměstnání, kde platový výměr zajistí budoucnost jedince, popřípadě celé rodiny.

Naše společnost nese název HFA – Helping for all z.s . z několika důvodů. Ten hlavní je, že odmítáme dělat rozdíly, zda-li náš klient bude/nebude mít vzdělání, zda-li náš klient má/nemá praxi, zda-li náš klient spadá do rasové, nebo jakékoliv minoritní společnosti, zda-li klient pochází ze sociálně vyloučených lokalit, zda-li náš klient je/není české národnosti.

Žijeme v jednom státě a jsme všichni lidé – proto ,,FOR ALL“.

Sdílejte s námi

.

.

.